قزل‌آلایی که در تصویر مشاهده می‌کنید، مسلما نه سررشته‌ای از بدن سازی دارد و نه اهتمامی در این ورزش داشته است، دور آمپول هم نمی‌گشته است!

پژوهشگران موفق شده‌اند قزل‌آلای تغییرژنتیکی داده شده‌ای، پرورش دهند که حجم عضلانی بیش از حد معمول دارد. این تحول می‌تواند، صنعت آبزی‌پروی تجاری را رونق بدهد.
«تری بردلی»، استاد آبزی‌پروری دانشگاه رد آیلند، ده سال زمان صرف این طرح کرده است، طرحی که در آن وی روی اثر مهار میوستاتین، تحقیق می‌کرد. میوستاتین پروتئینی است که به وسیله سلول‌های عضلات اسکلتی ساخته می‌شود، وارد خون جاندار می‌شود و رشد عضلانی را کند می‌کند. تعداد فیبرهای عضلانی در پستانداران بعد از تولد، محدود باقی می‌ماند، ولی در ماهی‌ها، با افزایش سن بر تعداد این فیبرها افزوده می‌شود.
در این تحقیق، گروهی از محققان با صرف ۵۰۰ ساعت وقت به تخم‌های ۲۰ هزار قزل‌آلا، انواع مختلف DNA مهارکننده میوستاتین را تزریق کردند. بعد از دو سال، بیشتر این ماهی‌ها، افزایش توده عضلانی را نشان دادند، آنها حتی شکم‌هایی با شش طبقه ماهیچه داشتند که درماهی‌های معمولی غیرمعمول است! به علاوه آنها به مانند بدن‌سازها یک توده عضلانی بر پشت خود داشتند، طوری که به نظر می‌رسید شانه‌های عضلانی هم یافته‌اند!

انواع کد های جدید جاوا تغییر شکل موس